ماجرای عکس موسوی در برد انجمن اسلامی

عکس یادگاری مسئول نهاد، بابک بهادری دبیر قبلی انجمن و مسئولان برگزاری انتخابات. تحمل همدیگر در کنار اختلاف سلیقه و لبخند زدن به دوربین.

عکس یادگاری مسئول نهاد، بابک بهادری دبیر قبلی انجمن و مسئولان برگزاری انتخابات. تحمل همدیگر در کنار اختلاف سلیقه و لبخند زدن به دوربین.

یکشنبه، ۸ آذر ۱۳۹۴

در جریان انتخابات شورای مرکزی انجمن اسلامی تصویر میرحسین موسوی در برد انجمن با حاشیه‌های جالبی مواجه شد.  

تصویر میرحسین موسوی در برد انجمن اسلامی دانشجویان در همکف ابن‌سینا ماجراهای جالبی داشت. در جریان تبلیغات انتخابات، بردهای انجمن برای اطلاع رسانی انتخابات از عکس تعدادی از چهره‌های سیاسی ایران استفاده کردند. مصدق، مهدی بازرگان، سیدمحمد خاتمی، آیت الله طالقانی و البته میرحسین موسوی.

در میان همه این عکس ها، تصویر موسوی اما واکنش هیئت نظارت دانشگاه را بر عهده داشت. مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری و عضو هیئت نظارت دانشگاه بعد از اطلاع از این عکس از اعضای شورای مرکزی انجمن می‌خواهد که با توجه به محدودیت‌های قانونی در مورد انتشار عکس موسوی عکس را از برد انجمن حذف کنند.

واکنشی که چندان به مذاق بچه‌های فعال در برگزاری انتخابات خوش نیامد. و البته از آنجا که نمی‌شد به درخواست عضو هیئت نظارت بی تفاوت بود، ابتکار دانشجوها گل کرد و به جای برداشتن عکس آن را با یک کاغذ سفید پوشاندند. کاغذی که رویش نوشته شده بود: «بنا به دستور حجت الاسلام محمدنژاد رئیس نهاد رهبری در دانشگاه عکس میرحسین موسوی برداشته شد.»

این اتفاق می‌توانست به یک تنش بین دفتر نهاد نمایندگی رهبری و انجمن اسلامی بینجامد. اما انتشار این عکس در تلگرام دانشجوها نشان از آن داشت که با وجود اختلاف سلایق و حتی عقاید دو طرف می‌توانند با هم کنار بیایند و همدیگر را تحمل کنند. پرواضح است که طرفی که از جایگاه حقوقی برخوردار است با رفتار پدرانه می‌تواند خیلی از تنش‌ها را رفع کند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرا از دیدگاههای دیگر این نوشته از طریق ایمیل آگاه کنید. شما می توانید بدون نظردادن، مشترک دیدگاهها شوید.