الکل را با قهوه نخورید!

پست جالب مرکز مشاوره در کانال تلگرامش

پست جالب مرکز مشاوره در کانال تلگرامش.

یکشنبه، ۸ آذر ۱۳۹۴

کانال تلگرام مرکز مشاوره به دانشجوها توصیه‌های پزشکی و روان شناسانه می‌کند.

کانال تلگرام پدیده فراگیر این روزهاست. در دسترس بودن و آسانی این کار همه ایرانی‌ها را تشویق کرده تا یک کانال تلگرام و رسانه شخصی داشته باشند. سیامک انصاری بازیگر همه نقش‌های مثبت مهران مدیری در اینستاگرامش به این پدیده پرشتاب اشاره کرد و نوشت حتی اصغرآقا بقال محله ما هم کانال تلگرام زده و تبلیغ جنس‌هایش را می‌کند.

با این اوضاع عجیب نیست که مرکز مشاوره دانشگاه هم برای رساندن پیام‌هایش به دانشجوها کانال تلگرام بزند. یک کار خوب و استفاده به جا از ابزاری که روزانه چند ساعت از وقت دانشجوها را صرف خودش می‌کند.

در بین پست‌های کانال مرکز مشاوره یک پست در هفته‌های گذشته خیلی دیده و البته دست به دست شد. این پست مربوط بود به توصیه‌هایی به دانشجویان در مورد سوء مصرف نوشیدنی‌های الکلی. از آن جا که جلوی ضرر را از هر جا بگیری منفعت است، پست توصیه‌هایی هم داشت برای مصرف احتمالی مشروبات الکلی و ابتکاراتی که بعضی‌ها برای پایین آوردن اثراتش به خرج می‌دهند. حرف پست این بود که بعضی‌ها تصور می‌کنند مصرف قهوه باعث افزایش هوشیاری بعد از مصرف الکل می‌شود. در حالی که مصرف این دو ماده با هم عواقب خطرناکی دارد. مثل توصیه به معتادها که از سرنگ یکبار مصرف استفاده کنند.

همین اشاره به مصرف باعث حاشیه‌های برای کانال مرکز مشاوره شد. پست ریشیر شد و به دست مسئولان هم رسید. حرف منتقدان هم این بود که این چه توصیه ای است و چرا باید هم چیز عادی شود. و اصلا چه معنی دارد که به دانشجو بگوییم با الکل چه چیزی را مصرف نکند یا بکند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرا از دیدگاههای دیگر این نوشته از طریق ایمیل آگاه کنید. شما می توانید بدون نظردادن، مشترک دیدگاهها شوید.